Przejdź do treści

Goście specjalni

Stanisław Drozdowski (gość pokazu specjalnego)

Dziennikarz, scenarzysta, producent. Reżyser dla Teatru Telewizji (m.in. Justyn, Justyn!, Bezpruderyjna para, Wędrowiec wśród traw, Wroni Gaj) oraz kilkudziesięciu programów publicystycznych i rozrywkowych. Również reżyser obsady (Świat według Kiepskich). W latach 1978–1993 II reżyser kilkudziesięciu filmów fabularnych i seriali. Reżyser filmów reklamowych dla T-Mobile, VIVUS, ZPR Media. Od 2002 do 2004 roku redaktor naczelny „Gazety Wrocławskiej”, od 2007 do dziś zastępca redaktora naczelnego „Super Expressu”. Od roku 2011 dyrektor programowy Polo TV, od 2016 – Nowa TV, od 2017 – główny producent kreatywny ZPR.

Marek Jagielski (gość pokazu specjalnego)

Urodzony w 1987 roku w Gliwicach. Absolwent Slawistyki na UW (ISZIP), WRiTV UŚ w Katowicach na kierunku reżyseria oraz uczestnik kursu Studio Prób w Szkole Wajdy. W zeszłym roku zakończył pracę nad pełnometrażowym filmem dokumentalnym realizowanym ze wsparciem PISF pt. 1953. Walka o nadzieję. Zdjęcia do filmu powstawały m.in. w Ukrainie i Rosji, a ważną rolę przy jego tworzeniu odegrał Daniel Olbrychski. Premiera odbędzie się na KFF. Wyreżyserował ponad osiemdziesiąt odcinków różnych seriali dokumentalnych, sformatował serial Rolnicy. Podlasie. Włada biegle czeskim, rosyjskim, angielskim. W tej chwili przygotowuje kolejny film dokumentalny i pracuje nad scenariuszem debiutu fabularnego.

Bartosz M. Kowalski (gość specjalny)

Absolwent szkół filmowych w Paryżu i Los Angeles. Autor nagradzanych dokumentów HBO Moja Wola oraz Niepowstrzymani. Zwycięzca konkursu scenariuszowego SCRIPT PRO 2014. Nominowany do Paszportów „Polityki” i nagrody Gildii Reżyserów Polskich. Jego debiut fabularny Plac zabaw miał premierę na MFF w San Sebastian 2016, wyróżniony został m.in. na festiwalach w Gdyni, Warszawie, Koszalinie, Londynie czy Melbourne. Współpracuje z platformą Netflix, dla której dotychczas zrealizował horrory W lesie dziś nie zaśnie nikt (dwie części) oraz Ostatnia wieczerza.

Konrad Tambor (gość pokazu specjalnego)

Absolwent filmoznawstwa i zarządzania kulturą oraz filologii polskiej. Współpracownik ZPR Media SA, zaangażowany w produkcję i promocję filmów i seriali, m.in. Nago.Głośno.Dumnie., 1953. Walka o nadzieję, Żony Podlasia, a także w development filmów fabularnych. Do 2022 roku związany z PISF, gdzie zajmował się międzynarodowymi koprodukcjami filmów fabularnych oraz mikrobudżetami. Wcześniej współpracownik SFP. Autor artykułów do „KINA”, „FilmPro”, „Focus on Poland”.