Przejdź do treści

Jury Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych

Olaf Lubaszenko

Aktor, reżyser teatralny i filmowy. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Stworzył jedne z najciekawszych kreacji aktorskich polskiego kina. Zagrał m.in. w Krótkim filmie o miłości (reż. Krzysztof Kieślowski), Marcowych migdałach (reż. Radosław Piwowarski), Historii niemoralnej (reż. Barbara Sass) i w kultowych dziś filmach Władysława Pasikowskiego: tytułową rolę w Krollu, a także w Psach, Słodko gorzkim czy Demonach wojny wg Goi. Laureat Orła i Czeskiego Lwa za pierwszoplanową rolę w filmie Zabić Sekala (reż. Vladimír Michálek). Autor dobrze znanych komedii sensacyjnych, m.in. Sztos, Chłopaki nie płaczą, Poranek kojota, E=MC2. Aktora można zobaczyć obecnie w nowych serialach, m.in. Rafi, Lipowo. Zmowa milczenia, Krew, w produkcjach oryginalnych, np. Ostatnia wieczerza, W lesie dziś nie zaśnie nikt (Netflix). W 2024 premierę ma film fabularny Napad (reż. Michał Gazda), gdzie aktor wciela się w główną rolę, oraz serial Czarne stokrotki produkcji Canal+, który znalazł się na liście najlepszych tytułów „Variety” po targach MIPCOM w Cannes.

Aneta Hickinbotham

Producentka filmowa, współwłaścicielka Aurum Film. Zdobywała doświadczenie produkcyjne przy takich filmach jak Pan Tadeusz (reż. Andrzej Wajda), Pianista (reż. Roman Polański), Troja (reż. Wolfgang Petersen) czy Monachium (reż. Steven Spielberg). Laureatka Złotych Lwów na FPFF w Gdyni 2016 za film Ostatnia rodzina (reż. Jan P. Matuszyński). Producentka nominowanego do Oscara Bożego Ciała (reż. Jan Komasa). Laureatka Srebrnych Lwów na FPFF w Gdyni 2021 za film Żeby nie było śladów (reż. Jan P. Matuszyński) oraz Złotych Lwów na FPFF w Gdyni 2023 za film Kos (reż. Paweł Maślona).

Izabela Kiszka-Hoflik

Absolwentka UAM i studium menedżerów kultury SGH. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej i Stowarzyszenia Kobiet Filmu. W latach 2001–2004 rzecznik prasowy Festiwalu Filmowego i Artystycznego „Lato Filmów” w Kazimierzu. W latach 2000–2005 pełniła funkcję redaktora prowadzącego seriali i filmów fabularnych w Agencji Filmowej TVP. W tym czasie była też m.in. współpomysłodawcą Festiwalu Kina Niezależnego w TVP2 i asystentem Dyrekcji FPFF w Gdyni. W 2005 roku dołączyła do zespołu nowo powstałego PISF, w którym od początku pracowała w dziale współpracy międzynarodowej. W roku 2010 została szefem działu, a w 2012 Pełnomocnikiem Dyrektora PISF ds. Współpracy Międzynarodowej. Od marca 2016 roku Pełnomocnik Dyrektora PISF ds. Produkcji Filmowej. W lutym 2018 roku odeszła z PISF i założyła własną firmę IKH Pictures Promotion/Production, w której zajmuje się sprzedażą oraz produkcją polskich filmów. Głównym obszarem jej zainteresowań są debiuty oraz koprodukcje międzynarodowe.

Anna Próchniak

Aktorka filmowa i teatralna. Urodzona w Lublinie. Zaczynała od baletu i tańca współczesnego. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Za rolę w spektaklu Marzenie Nataszy z Teatru Powszechnego w Warszawie otrzymała m.in. nagrodę za najlepszy debiut podczas Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt w Toruniu, nagrodę na Festiwalu Kolada Plays w Jekaterynburgu oraz nominację do Feniksów Warszawskich. Na ekranie zadebiutowała w filmie Bez wstydu (reż. Filip Marczewski). Za rolę Kamy w Mieście 44 (reż. Jan Komasa) otrzymała m.in. nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles 2015 oraz nominację do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Ma na koncie główne role w takich filmach jak: Najlepszy (reż. Łukasz Palkowski), Vultures (reż. Börkur Sigthorsson), Oleg (reż. Juris Kursietis). Ostatnio zagrała główną rolę w brytyjskim serialu Tatuażysta z Auschwitz. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej.