Przejdź do treści

Jury Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Krótkometrażowych

Paweł Maślona

Reżyser i scenarzysta. Ukończył politologię na UJ w Krakowie oraz reżyserię na WRiTV UŚ w Katowicach. Autor nagradzanych filmów krótkometrażowych Tylko dla obłąkanych i Magma. Współautor scenariusza filmu Demon (reż. Marcin Wrona). Reżyser jednego z najbardziej spektakularnych debiutów polskiego kina ostatnich lat, Ataku paniki, który został zakwalifikowany do konkursu głównego MFF w Karlowych Warach 2018. Po głośnym debiucie został nominowany do Paszportów „Polityki” i do Orła w kategorii odkrycie roku. Jego najnowszy film Kos otrzymał Złote Lwy oraz osiem nagród w innych kategoriach na FPFF w Gdyni 2023.

Anna Waśniewska-Gill

Producentka i doktorantka Szkoły Filmowej w Łodzi. Członkini Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej. W 2023 roku dołączyła do Klaudiusza Frydrycha, tworząc studio produkcyjne Wonder X, w którym rozwija projekty fabularne. Przez ostatnie dziesięć lat zarządzała produkcją filmów fabularnych w TVN Warner Bros. Discovery. Jej dorobek obejmuje takie tytuły jak: film Doppelgänger. Sobowtór, serial 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (reż. Jan Holoubek), przeboje komediowe Podatek od miłości (reż. Bartłomiej Ignaciuk), Czarna owca (reż. Aleksander Pietrzak) czy Na twoim miejscu (reż. Antonio Galdamez Munoz).

Łukasz Gutt

Absolwent realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach. Członek Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej oraz PSC – Stowarzyszenia Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych. W 2011 roku zadebiutował filmem Ki (reż. Leszek Dawid), który był prezentowany m.in. na MFF w Wenecji. Z Leszkiem Dawidem współpracował także przy filmie Broad Peak, za który został nominowany do Orła za najlepsze zdjęcia. W swoim dorobku ma wiele nagradzanych filmów, w tym Panie Dulskie i Kamerdynera (reż. Filip Bajon), Performera i Serce miłości (reż. Łukasz Ronduda) czy Świętego (reż. Sebastian Buttny). Jest też współautorem zdjęć do zagranicznych seriali The Tunnel oraz Becoming Elizabeth. Współreżyserował i zrealizował zdjęcia do filmu fabularnego Wszystkie nasze strachy, za który otrzymał m.in. Złote Lwy i nagrodę za zdjęcia na FPFF w Gdyni 2021. Laureat Orła 2022 w kategorii odkrycie roku.

Anna Mucha

Aktorka, ambasadorka festiwalu KAMERALNE LATO. Zagrała w kilkunastu polskich filmach i serialach, pracowała z takimi reżyserami jak Andrzej Wajda (Korczak, Panna Nikt), Steven Spielberg (Lista Schindlera), Olaf Lubaszenko (Chłopaki nie płaczą, Single i remiksy, Single po japońsku), Piotr Wereśniak (Och Karol 2, Wkręceni), Patryk Vega (Pitbull, Niewidzialna wojna) czy Juliusz Machulski, Jacek Bromski, Wojciech Pszoniak i Olga Chajdas. Przez wiele lat była recenzentką wydarzeń kulturalnych w TVP i w Radiostacji oraz autorką felietonów i popularnego bloga. W 2010 roku wyprodukowała i wyreżyserowała dokument Wędrowcy – Wigilia 2010, który obejrzało ponad 3 mln telewidzów. Na deskach teatru wystąpiła w takich produkcjach jak Pikantni czy Przygoda z ogrodnikiem. Aktualnie można podziwiać aktorkę w wyprodukowanym przez nią spektaklu O mało co…, w którym gra główną rolę.