Przejdź do treści

3. FREEDOM Film Festival

Wojna w Strefie Gazy i w Ukrainie, wpływ social mediów i AI na życie młodych ludzi, kino autorskie, społeczne i gatunkowe, fabuły, animacje i dokumenty – to wszystko zobaczymy w ramach 3. FREEDOM Film Festival, którego naczelnym tematem od początku istnienia jest wolność we wszystkich możliwych aspektach. Podczas tegorocznej edycji odbicie w obrazach filmowych znalazły dotkliwie aktualne tematy i trudne emocje. Dwa pełne różnorodnych wrażeń, form i tematów konkursy kina krótkometrażowego oraz pokazy specjalne dowiodą, jak różnie rozumiana może być wolność w ramach twórczości filmowej.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu
(ul. Kopernika 1)

W Konkursie Polskim – pokażemy ciężkie, dotkliwie aktualne tematy i trudne emocje, które towarzyszą nam na co dzień. Będziemy podziwiać odwagę w mocnych, osobistych filmach dokumentalnych, a razem z bohaterkami i bohaterami fabularnych opowieści współodczuwać ich pragnienie wolności, miłości, bezpieczeństwa, a także wspierać ich walkę o siebie i wyznawane wartości. O tych filmach będziemy myśleć jeszcze wiele godzin po seansie – programerka Konkursu, Marta Karnkowska.

Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu
(ul. Kopernika 1)

W ramach konkursu międzynarodowego pokażemy filmy, które dotykają bieżących, palących wydarzeń, jak wojny w Strefie Gazy i w Ukrainie, bądź ukazują wpływ social mediów czy AI na życie młodych ludzi. Nie zabraknie też kina gatunkowego jak horror i komedia – dyrektor artystyczny festiwalu, Łukasz Adamski.

JURY

PROJEKCJA I

12.07.2024 | 16.00

PROJEKCJA II

12.07.2024 | 19.00

BILETY

Na projekcje Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Krótkometrażowych, Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych oraz na ceremonię finałową obowiązują bezpłatne wejściówki.

Na pozostałe wydarzenia obowiązuje wstęp wolny bez konieczności pobierania wejściówek (w miarę dostępności miejsc).

Rezerwacja wejściówek będzie możliwa online na stronie FREEDOM Film Festival od godziny 18.00 dnia poprzedzającego wybrane wydarzenie. W rezerwacji pomóc mogą również wolontariusze w biurze festiwalowym, znajdującym się w MCSW ELEKTROWNIA.

Przed wejściem na salę wystarczy okazać otrzymany QR kod na ekranie smartfona, bez konieczności drukowania biletu. 

Widzowie spóźnieni mogą zostać nie wpuszczeni na seans nawet w przypadku posiadania wejściówki – zastrzegamy sobie możliwość wpuszczenia na salę osób bez wejściówek, bezpośrednio przed rozpoczęciem projekcji.

Osoby posiadające akredytację również powinny odebrać wejściówkę, by mieć gwarancję uczestnictwa w seansach – liczba miejsc przeznaczona dla akredytowanych gości jest ograniczona.