Przejdź do treści

Zespół selekcyjny

Łukasz Adamski

Dyrektor artystyczny FREEDOM FILM FESTIVAL

Publicysta i krytyk filmowy. Dyrektor artystyczny festiwalu filmowego FREEDOM Film Festival. Laureat nagrody PISF dla krytyka filmowego roku. W TVP Kultura współprowadził Wieczór Kinomana, Czwartkowy Klub Filmowy oraz studio na międzynarodowych i krajowych festiwalach filmowych.  Autor audycji radiowych w Polskim Radio24, Polskim Radio Olsztyn i Radio Dla Ciebie oraz autor licznych wywiadów z filmowcami z polski i Hollywood. Obecnie pisze na Interia.pl. 

Anna Andriushchenko

Selekcjonerka Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych

Pełniła funkcję dyrektorki programowej w sieci kin Cinema City w Ukrainie. Posiada ponad ośmioletnie doświadczenie w branży dystrybucji filmów. Była dyrektorką programową na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym ZIFF oraz na Festiwalu Filmowym Kinnovation. Tworzyła różnorodne wydarzenia, w tym festiwale muzyczne i filmowe. Była organizatorką panelu dyskusyjnego „Piractwo filmowe na Ukrainie i jak z nim walczyć” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Odessie.

Marta Karnkowska

Selekcjonerka Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Krótkometrażowych

Producentka, organizatorka i selekcjonerka licznych festiwali, pokazów i warsztatów filmowych. Kuratorka Nagród im. Jana Machulskiego, programerka konkursów polskich filmów krótkometrażowych na festiwalach: Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO, FREEDOM Film Festival w Radomiu oraz WAMA Film Festival w Olsztynie, producentka CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych w Warszawie, w ramach którego stworzyła i organizuje nieprzerwanie od 2012 roku Pokaz Niezależnych Teledysków. Od 2002 do 2012 roku dyrektorka artystyczna festiwalu CINEMAFORUM, w latach 2007–2008 koordynatorka artystyczna Europejskiego Festiwalu Młodego Kina. Współpracowała przy realizacji i promocji wielu wydarzeń promujących młode polskie kino w Polsce i na świecie. W latach 1995–2003 tworzyła filmy amatorskie, obecnie realizuje teledyski oraz dokumentacje koncertów. Absolwentka UW (informacja naukowa), Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej oraz Studium Realizacji Telewizyjnej NCK. Współzałożycielka i dyrektorka programowa Stowarzyszenia FILMFORUM. W 2019 roku otrzymała odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.